Wybierz jeden z gotowych projektów,

a my dopasujemy go do wymiarów Twojego wnętrza

Twój koszyk

Aktualnie: 0 produktów Wartość: 0 zł

Jesteś tutaj Arrow Strona główna Arrow Aktualności Arrow Dodatki... czyli diabeł tkwi w szczegółach
 
 

Zobacz
przykładowy projekt

Pobierz plik .PDF

Dodatki... czyli diabeł tkwi w szczegółach

Dodatki... czyli diabeł tkwi w szczegółach

Uzupełnieniem każdego dobrze zaaranżowanego wnętrza są odpowiednio dobrane dodatki. Choć wydawać się może, że jest to sprawa prosta, to właśnie dodatki mogą przesądzić o końcowym efekcie. Jeżeli zamawiasz projekt u architekta wnętrz lub kupujesz gotowy projekt wnętrz warto sprawdzić, czy oferta zawiera również dobór dodatków. Jeżeli chcesz samemu dobrać elementy wykończenia, a nie jesteś pewien czy będą pasowały do wnętrza, skorzystaj z poniższych porad architekta wnętrz.

 

 

 

 

 

1. Określ styl swojego wnętrza za pomocą odpowiednich dodatków. 



Dodatki mogą całkowicie odmienić styl pomieszczenia. Jeżeli posiadasz neutralne wnętrze i uważasz, że brakuje w nim wyrazu, sprawdź jak na podstawie jednej z naszych aranżacji możesz wpłynąć dodatkami na ostateczny klimat wnętrza. Pamiętaj, aby na początku określić styl, kolorystykę i grupy materiałów, w których powinny być dobrane akcesoria. Jeżeli wolisz mieszać style, najlepiej wybierz motyw przewodni. Dobierając w ten sposób elementy można osiągnąć niesamowite efekty.

 


Wnętrze w aranżacji "Stalowe Magnolie" z dodatkami w stylu contemporary. Styl contemporary, to styl umiarkowany. Cechują go proste i nowoczesne formy oraz naturalne, stonowane kolory i faktury.

 

 

Wnętrze w aranżacji "Stalowe Magnolie" z dodatkami w stylu pop art. W tego typu aranżacji możesz popuścić wodze fantazji i poeksperymentować z kolorami. Tu motywem przewodnim jest zabawa i design. Pamiętaj, aby wybierać zarówno kolorowe elementy typu pop-art jak i klasyczne dodatki, dobrze sprawdzają się również elementy o klasycznych kształtach z nowoczesnymi fakturami i kolorami.

 

 

Wnętrze w aranżacji "Stalowe Magnolie" z dodatkami w stylu glamour. Pomieszczenia w stylu glamour wyróżniają się licznymi połyskliwymi dodatkami z bogatymi zdobieniami. Urządzając wnętrze w tym stylu można mieszać faktury i bawić się formą aby tworzyć pełne przepychu kompozycje.

 


Aranżacja bez dodatków. Jak widać na powyższych przykładach dodatki niesamowicie wpływają na końcowy wyraz wnętrza i ukierunkowują jego styl.

 

 

2. Miejsca do ekspozycji dodatków.

 

Urządzając mieszkanie pamiętaj aby zostawić kilka miejsc, które będą służyły jedynie ekspozycji dodatków. Jeśli w Twoim wnętrzu jest mało przestrzeni, wykorzystaj otwarte półki czy niezasłonięte parapety, ciekawym rozwiązaniem jest również montaż wąskiej półki za sofą, która może posłużyć nie tylko jako element do ekspozycji dekoracji, ale również jako miejsce do zamontowania głośników kina domowego. Jeżeli nie posiadasz przestrzeni do ekspozycji dekoracji zastanów się czy w Twoim wnętrzu nie ma miejsca na ścianach na dodanie małych półek na ramki ze zdjęciami i inne drobne dodatki.


Półki ścienne i dodatki, producent: BoConcept

 

 

Przy doborze mebli pamiętaj, że elementy ustawione na szafkach otwartych i półkach będą cały czas widoczne, więc wybierz tylko taką ilość mebli "otwartych", jaka będzie Ci potrzebna do uzupełnienia aranżacji dodatkami. Wszystkie pozostałe elementy schowaj w zamykanych szafkach lub witrynach.

 

 

3. Obrazy, grafiki i zdjęcia.

 

Bardzo ważnym elementem uzupełniających każde wnętrze są obrazy, grafiki i zdjęcia. Nawet minimalistyczne wnętrza dobrze wyglądają gdy na ścianach zawieszone są dodatki, dlatego postaraj się nie zostawiać zbyt wielu pustych ścian. Obrazy i zdjęcia udekoruj pasującymi do stylu wnętrza ramami.



Wybrane aranżacje z gotowych projektów wnętrz - wnetrza24.com.

 

 

4. Tkaniny

 

Tkaniny to stały element wnętrz, który poprzez przemyślane zastosowanie może być również ciekawą dekoracją, dlatego zwróć szczególną uwagę dobierając zasłony czy poduszki na sofę. Na rynku jest ogromna liczba dostępnych wzorów i kolorów tkanin aby nie stracić głowy podczas ich wybierania, na początku określ swoje preferencje, lub skorzystaj z pomocy architekta wnętrz. Jeżeli nie czujesz się pewnie w doborze tkanin zastosuj materiały z jednej kolekcji zróżnicowane jedynie odcieniami.

 

Rolety i tkaniny. Producent: LOTARI

 

 

5. Kolor

 

Dobór kolorów dodatków może znacząco wpłynąć na ostateczny klimat wnętrza, dlatego na początku oceń do jakiej grupy kolorystycznej należy Twoje wnętrze.

Jeżeli lubisz mocne i zdecydowane kolory, a w Twoim wnętrzu jest dużo kolorów na ścianach i meblach, staraj się z rozwagą dobierać dodatki. Wybieraj kolory pasujące do reszty pomieszczenia, lub stonuj wnętrze dobierając białe dekoracje.

Jeśli Twoje wnętrze jest urządzone w neutralnych i szarych kolorach, możesz dodać nieco kontrastu dekorując pomieszczenie czarnym i białym wyposażeniem, które urozmaici wnętrze. Jeżeli w neutralnie urządzonym wnętrzu brakuje według Ciebie akcentów kolorystycznych, wybierz jeden zdecydowany kolor przewodni, taki jak amarant czy limonka i dobieraj dodatki w różnych jego odcieniach.

W pomieszczeniach, w których przeważają beże i ciepła kolorystyka najlepiej sprawdzą się ciemnobrązowe dodatki, które przełamią monotonnię, lub mocne bordowe akcenty kolorystyczne.

 

 

6. Praktyczne dodatki

 

W każdym wnętrzu potrzeba przedmiotów użytkowych ułatwiających organizację przestrzeni i codzienne funkcjonowanie takich jak gazetniki, wieszaki na ubrania, pudełka na przechowywanie drobnych elementów itp. Przy wyborze tych akcesoriów zwróć uwagę na ich kolor i fakturę ponieważ oprócz praktycznego ich zastosowania mogą one pełnić rolę ciekawych dodatków podkreślających klimat wnętrza.


 

Praktyczne meble i dodatki, producent: IKEA.

 

 

 


Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły